Kalendarz imprez i uroczystości szkolnych
KALENDARZ IMPREZ I UROCZYSTOŚCI SZKOLNYCH W ROKU SZKOLNYM 2018/2019
Lp.
NAZWA IMPREZY/ UROCZYSTOŚCI
TERMIN REALIZACJI
ODPOWIEDZIALNI
1.
Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego
03 września
Dyr. W. Zajączkowski
2.
Narodowe czytania „Przedwiośnia” S. Żeromskiego
07 września
A. Przytuła-Gol
D. Kiełbasa
3.
Sprzątanie Świata
wrzesień
wychowawcy
nauczyciele
K. Blicharz
4.
Ognisko integracyjne uczniów klas 0-III oraz klas IV-VIII
wrzesień
wychowawcy
5.
Dzień Chłopaka
wrzesień
wychowawcy
6.
Dzień Edukacji Narodowej
październik
SU
A.Przytuła-Gol
7.
Ślubowanie klasy I
październik
M. Kowal
Rada Rodziców
8.
Śniadanie Daje Moc oraz Tydzień Zdrowia (klasy 0-III)
listopad
wychowawcy klas
0-III
9.
Akademia z okazji Święta Niepodległości
listopad
M. Cudziło
10.
Dzień głośnego czytania
listopad
A.Przytuła-Gol
D. Kiełbasa
11.
Światowy Dzień Pluszowego Misia
listopad
wychowawcy klas
0-III
12.
Andrzejki – dyskoteka
listopad
wychowawcy, SU
13.
Mikołajki
grudzień
wychowawcy
14.
Spotkanie Opłatkowe i Jasełka
grudzień
D. Kiełbasa
J. Dzido
Nauczyciele
Rada Rodziców
15.
Dzień Babci i Dziadka
styczeń
wychowawcy klas
0-III
16.
Choinka Noworoczna
luty
wychowawcy
Rada Rodziców
SU
17.
Walentynki
luty
SU
18.
Dzień Kobiet
marzec
SU
19.
Pierwszy Dzień Wiosny – Festiwal Talentów oraz konkurs proekologiczny „Eko Moda”
marzec
wychowawcy
M. Kowal
20.
Ślubowanie na czytelnika
marzec
D. Kiełbasa
21.
Dzień Ziemi
kwiecień
E. Małysa
23.
Tydzień zdrowej żywności klasy IV-VIII
maj
wychowawcy klas
IV-VIII
24.
Święto Konstytucji 3 Maja
maj
M. Cudziło
25.
Dzień Matki i Ojca
maj
wychowawcy klas
0-III
26.
Dzień Doświadczeń
maj
E. Małysa
27.
Dzień Dziecka i Dzień Sportu
czerwiec
wychowawcy
W. Zajączkowski
28.
Jak nie czytam jak czytam…
czerwiec
A.Przytuła-Gol
D. Kiełbasa
29.
Festyn Rodzinny
czerwiec
wychowawcy
nauczyciele
30.
Pożegnanie klasy VIII, uroczyste zakończenie roku szkolnego
czerwiec
D. Kiełbasa
W. Zajączkowski
KALENDARZ KONKURSÓW SZKOLNYCH
W ROKU SZKOLNYM 2018/2019
Lp.
Tematyka
Termin
Odpowiedzialni
1.
Konkurs na najpiękniejszy różaniec
październik
D. Kiełbasa
2.
Konkursy kuratoryjne przedmiotowe – etap szkolny
październik
nauczyciele przedmiotów
3.
Jesienny konkurs plastyczno-techniczny „Skarby Pani Jesieni”, klasy 0-III
październik
wychowawcy klas
0-III
4.
Konkurs recytatorski „Polska- nasza Ojczyzna w wierszu i piosence”
październik
D. Kiełbasa
5.
Międzynarodowy Konkurs Informatyczny BÓBR, klasy II-VIII
październik
Nauczyciele informatyki
6.
Jesienny konkurs fotograficzno-plastyczny, klasy 0-III oraz IV-VIII
październik/
listopad
wychowawcy
7.
Olimpiada matematyczna dla juniorów, klasy VI-VIII
październik
M. Dołba
8.
Synapsik – konkurs dla klas II-III
październik
M. Kowal
R. Mielnik
9.
Synapsik – konkurs dla klas II-III (język angielski)
październik
B. Niemiec
10.
Maks Matematyczny
październik
M. Dołba
11.
Szumit – szukamy mistrzów – konkurs matematyczny dla klas IV-VIII
psździernik
M. Dołba
12.
Konkurs pięknego czytania ze zrozumieniem w klasach IV – VIII (I etap)
listopad
A.Przytuła-Gol
Bibliotekarz
13.
Czary z papieru - konkurs
listopad
J. Dzido
14.
Konkurs pięknego czytania dla klas I-III
listopad
wychowawcy
15.
Jesienny konkurs plastyczny dla klas 0-III
listopad
wychowawcy 0-III
16.
Ogólnopolski test dla uczniów klas I
„Bezpieczny Puchatek”
listopad
M.Kowal
17.
„Potrafię czytać po angielsku” – konkurs poprawnego czytania w języku angielskim dla klas II-III i IV-VIII
listopad
B. Niemiec
18.
Alfik – ogólnopolski konkurs matematyczny dla klas II-VIII
listopad
M. Kowal
R. Mielnik
M. Dołba
19.
Konkurs Bożonarodzeniowy na najpiękniejsze ozdoby – etap szkolny i etap gminny
grudzień
nauczyciele
20.
Mistrz ortografii – I etap konkursu dla klas IV-VIII
grudzień
A.Przytuła-Gol
21.
Konkurs recytatorski dla klas
0-III (tematyka zimowa)
grudzień
wychowawcy klas 0-III
22.
XIV Szkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek
styczeń
M. Kowal
23.
Olimpusek – konkurs dla klas I-III
styczeń
nauczyciele 0-III
24.
Mat Matematyczny – konkurs dla klas IV-VIII
styczeń
M. Dołba
25.
Matematyczny konkurs dla
klas III „MiMak” – etap gminny
luty
R. Mielnik
26.
Konkurs pięknego czytania ze zrozumieniem w klasach IV-VIII
II etap
marzec
A.Przytuła-Gol
Bibliotekarz
27.
Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur”, klasy IV-VIII
marzec
R. Mielnik
M.Dołba
28
Szkolny konkurs piosenki obcojęzycznej dla klas I-VIII
marzec
B. Niemiec
29.
Międzynarodowy Konkurs Informatyczny „Bóbr”
marzec/kwiecień
nauczyciele informatyki
30.
„Eko moda” – konkurs na strój wykonany z surowców wtórnych
marzec
nauczyciele
31.
Konkurs wielkanocny na najpiękniejszą palmę i pisankę
kwiecień
nauczyciele plastyki
32.
Mały konkurs recytatorski
kwiecień/maj
M. Kowal
R. Mielnik
A.Przytuła-Gol
33.
Konkurs wiedzy o zdrowym żywieniu, klasy IV-VIII
maj
E. Małysa
34.
„Radość czytania” – etap gminny
maj
A.Przytuła-Gol
35.
Mistrz ortografii – II etap konkursu dla klas IV-VIII
maj
A.Przytuła-Gol