• Warto być Polakiem

• Dnia 07.11.2018r.dwoje uczniów naszej szkoły  Agata Rój i Dawid Bukowiński  wyjechało do Lublina by wziąć udział w finałowym etapie konkursu  Kuriera Lubelskiego  z okazji  jubileuszu 100-lecia Odzyskania Niepodległości   „ Warto być Polakiem”, który odbył się w lubelskim Urzędzie Wojewódzkim w Sali Błękitnej . Uczniowie pisali test  jednokrotnego wyboru , otrzymali specjalne urządzenia za pomocą , których mogli podawać swoje odpowiedzi . Pytania  wyświetlane były na ekranie i widoczne tylko 30 sekund, uczestnicy mieli tyle samo czasu na odpowiedź.
            Uczniowie za udział w konkursie otrzymali dyplomy laureata.

• Wycieczka do Soli

• W dniu 6 listopada 2018r. odbyła się piesza wycieczka uczniów klasy II oraz III do Soli. Naszą wyprawę rozpoczęliśmy od pogadanki na temat pomników przyrody. Pomniki przyrody to zwykle pojedyncze okazy przyrody ożywionej bądź nieożywionej. Najczęściej występującymi w lasach pomnikami przyrody są najstarsze i największe drzewa. Dąb szypułkowy w miejscowości Sól, ze względu na wiek oraz rozmiary jest chroniony. Wygląda niezwykle okazale i potężnie. Aż 12 dzieci musiało chwycić się za ręce, by udało się go objąć. Cieszymy, się że mamy taki piękny okaz w naszej okolicy.

/M.K./

• Zaelektryzowani

• W dniu 3 października 2018r. naszą szkołę odwiedziła grupa Zaelektryzowani. Była to niezwykła lekcji chemii i fizyki na żywo.Uczniowie mogli oglądać eksperymenty jak w prawdziwym laboratorium. Nauka została przekazana w sposób ciekawy, wesoły a jednocześnie widowiskowy. W zajęciach brali udział widzowie, którzy stali się objektami doświadczeń. Występ zakończył się głośną owacją i na pewno zostanie na długo w pamięci.

Opracowała: M. D.

• Sprzątanie świata

• W dniu 20 września 2018 r. została przeprowadzona akcja ekologiczna "Sprzątanie Świata". Głównym jej celem było podniesienie świadomości ekologicznej, nauka odpowiednej segregacji odpadów oraz ukształtowanie postawy odpowiedzialności za stan środowiska. Uczniowie naszej szkoły, zarówno ci najmłodsi z oddziału przedszkolnego, jak i starszych klas wzięli czynny udziałw zbieraniu okolicznych śmieci pod opieką nauczycieli. Pozytywnie zmotywowani, zaopatrzeni w worki i rękawiczki ochronne ruszyli do walki o czysty las oraz teraz wokół szkoły.Wszyscy uczestniczyli w sprzątaniu z zaangażowaniem. Po zakończonej akcji, każdy uczeń naszej szkoły ma świadomość, że przyczynił się do stworzenia czystej i zadbanej okolicy.

Opracowała: K. Blicharz