• W poszukiawniu Pani Jesieni

• Wyprawa przedszkolaków do pobliskiego lasu w poszukiwaniu oznak jesieni okazała się wielką przygodą. Dzieci obserwowały zmiany zachodzącę w przyrodzie. Utrwalały nazwy poznanych drzew, szukały grzybów, przyglądały się pięknym wrzosom. Słuchały odgłosów lasu i ptaków w nim mieszkających.  Przypomniały sobie jakie zasady obowiązują w lesie. Do przedszkola przyniosły piękny bukiet z suchych traw i kolorowych liści.

J.Dzido

• Patyczaki w przedszkolu

• Dnia 18.09.2020r zawitali do nas goście. Nasza starsza koleżanka Agatka przyniosła do szkoły patyczaki. Dzieci zapoznały się życiem i zwyczajami  tych owadów. Dowiedzieliśmy się co takie stworki jedzą, kiedy śpią, i jak się nimi opiekować. Agatka pokazała przedszkolakom jak bezpiacznie się z nimi obchodzić. Taka żywa lekcja przyrody na długo zapadnie nam w pamięci.

J.Dzido