• Dawid laureatem ,,Alfika"

• Rozstrzygnięta została XXV edycja ogólnopolskiego konkursu Alfik Matematyczny. Konkurs jest organizowany w ramach projektu edukacyjnego Łowimy Talenty, który jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania zdolności dzieci i młodzieży. W Szkole Podstawowej w Woli Dereźniańskiej wzięło w nim udział pięciu uczniów. Dawid Bukowiński, uczeń klasy VII, uzyskał maksymalny wynik, rozwiązując bezbłędnie wszystkie zadania. Został dzięki temu laureatem konkursu uzyskując pierwsze miejsce w kraju. To prawdziwy sukces! Bardzo dobry wynik otrzymali: Bartłomiej Grabias z klasy II oraz Róża Bukowińska z klasy IV. Gratulujemy wysokich osiągnięć.

• Udział w akcji „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”

• Podobnie jak w innych latach nasza szkoła wzięła udział w akcji „Pomóż  Dzieciom Przetrwać Zimę”. Akcja ma na celu zbiórkę darów dla potrzebujących dzieci.  Zbierane  są dary rzeczowe (odzież, obuwie, zabawki, książki, słodycze, żywność długoterminową, ziemiopłody), które następnie zostaną przekazane dzieciom z rodzin wielodzietnych, niepełnych, rozbitych, będących w trudnej sytuacji materialnej, dzieciom niepełnosprawnym i innym podopiecznym placówek szkolno-wychowawczych  i opiekuńczych.

Cieszymy się, iż uczniowie naszej szkoły, pracownicy, rodzice okazali serce i chętnie zaangażowali się w pomoc dla potrzebujących. Zgromadziliśmy zabawki, słodycze i żywność długoterminową. Dary zostały przekazane do Polskiego Czerwonego Krzyża w Biłgoraju, skąd trafiły do ubogich rodzin.  Mamy nadzieję, że choć w niewielkim stopniu pomogliśmy potrzebującym.

Monika Kowal