• Wizyta w bibliotece

• Dnia 12.09.2019r uczniowie z naszej szkoły wybrali się do Gminnej Biblioteki Publicznej w Soli. Celem  naszej współpracy było wzięcie udziału w projekcie ,, Mała książka, wielki człowiek”  , który jest realizowany w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka — wielki człowiek”. . Każdemu  z uczestników oficjalnie została założona karta biblioteczna oraz wręczona wyprawka, w której znajduje się  : książka pt. Pierwsze czytanki dla…”z utworami klasycznych i współczesnych wybitnych twórców dziecięcych a także Kartę Małego Czytelnika.  Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę). W wyprawce znaleźli coś dla siebie także rodzice — specjalnie przygotowaną dla nich broszurę  „ Książką połączeni czyli przedszkolak idzie do biblioteki”, gdzie znajdują się informacje   o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.  Najaktywniejsi Czytelnicy otrzymają dodatkowo efektywną przypinkę. Wszystkim małym czytelnikom gratulujemy i życzymy niesamowitych chwil spędzonych przy książce.