• Szkoła w Woli Dereźniańskiej tanecznym krokiem wita wiosnę

•

Dnia 21 marca 2018r. hucznie przywitaliśmy długo wyczekiwaną wiosnę. Dzień rozpoczęliśmy tańcem ,,ZUMBA”. Zajęcia poprowadziła profesjonalistka  pani Zofia Badach. Tańczyli wszyscy uczniowie  od najmłodszych do najstarszych klas, także nauczyciele witali wiosnę w gorących rytmach zumby.

Po chwili odpoczynku mieliśmy okazję rozwijać swoje talenty artystyczne pod czujnym okiem pani Ireny Surmanowicz i pani Justyny Niemiec  ze stowarzyszenia  ,,Razem Łatwiej w Zakątku Ziemi Biłgorajskiej”. Panie zaprezentowały tradycyjne sposoby robienia palm wielkanocnych. Każdy uczeń zakończył zajęcia trzymając w ręku przepiękną palmę. Rodzice również, aktywnie włączyli się w warsztaty, tworząc  niepowtarzalne dzieła sztyki.

W miłej atmosferze już powstawały plany na przyszły rok.

J.Dzido   M.Kowal

• Dzień Kobiet na wesoło

• 8 marca w naszej szkole odbyło sie przedstawienie z okazji Dnia Kobiet. Ten dzień uświetnił krótki występ naszych uczniów. Chłopcy przebrani w stroje kobiece przedstawili krótką historię kobiety, począwszy od zarania dziejów aż do współczesności. Występ zakończył pokaz mody dla kobiet w wykonaniu naszych chłopaków. Na koniec wszystkie dziewczynki otrzymały słodki upominek, a panie nauczycielki kwiaty.

• I Ty możesz zostać rycerzem

• Dnia 01.03.2018r.w szkole podstawowej w Woli Dereźniańskiej odbyła się żywa lekcja historii „ I Ty możesz zostać rycerzem!” zorganizowana  przez Grupę Artystyczną  „Rewita”.
            Uczniowie wkroczyli w przygodę pełną ciekawostek ze świata średniowiecza (V –XVI).
            Uczniowie mieli możliwość zobaczyć ekwipunek i uzbrojenie rycerza lekkozbrojnego i ciężkozbrojnego. Dowiedzieli się o kulturze średniowiecza, prawie jakie panowało w tamtych czasach. Grupa artystyczna zaprezentowała ogólne osiągnięcia cywilizacji i ich znaczenie dla współczesnego świata. Zaprezentowane zostały średniowieczne elementy służące do tortur, uczniowie mogli na własnej skórze przekonać się i doświadczyć np. „zakucia w dyby”. Odbyło się również  uroczyste pasowanie na rycerza.

• Pontony śnieżne w Jacni

• W dniu 26.02.2018r. uczniowie z klas IV, V, VI i VII korzystając z uroków śnieżnej zimy udali się do Jacni, gdzie mieli okazję do zjazdów na pontonach śnieżnych. Pomimo dokuczliwego mrozu wszyscy byli zachwyceni taką formą zimowego sportu. Podczas drogi powrotnej często padało pytanie: "Kiedy pojedziemy jeszcze raz?", które jest najlepszą recenzją naszego wyjazdu.